Αποτελέσματα 1ου Ε2 Στ' Ένωσης Α-Κ12

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία το 1ο Ε2 της χρονιάς στις εγκαταστάσεις του ομίλου μας για την κατηγορία ΑΚ12.
Συνολικά 79 παιδιά έλαβαν μέρος στο τουρνουά μας, το οποίο διήρκησε περισσότερο του αναμενομένου μιας και οι άσχημες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν την προηγούμενη εβδομάδα δεν επέτρεψαν στο τουρνουά να ολοκληρωθεί την Κ. Δευτέρα.

Αθλητές, γονείς και συνοδοί βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του ομίλου μας στο ΔΑΚ Τρίπολης προσφέροντας σε όσους βρέθηκαν στα γήπεδα πλούσιο τενιστικό θέαμα, τόσο στα μονά, όσο και στα διπλά.

Στο αγωνιστικό κομμάτι την 1η θέση του τουρνουά στα κορίτσια κατέκτησε η Μαστροδήμα (ΑΚΑ Μαραθώνα), η οποία στον τελικό επικράτησε της Καρβουνά (ΓΟ Περιστερίου - Γ. Παλάσκας) με 2-0 σετ.

Την Τρίτη θέση μοιράστηκαν η Δούσκου (ΟΑ Γλυφάδας) και η Κουρουκλή Α. (ΟΑ Αθηνών).

Στα αγόρια την 1η θέση κατέκτησε ο Βαλάρης (ΑΟΑ Παπάγου) κερδίζοντας τον Κατσιμίχα (ΑΟΑ Χαιδαρίου) με 2-0 σετ.

Την Τρίτη θέση κατέκτησαν από κοινού ο αθλητής Βάλαρης (ΑΟΑ Παπάγου) και ο αθλητής Σκαλτσογιάννης (ΑΟΑ Χαϊδαρίου).

Η οργανωτική επιτροπή του 1ου Ε2 της ΑΕΚ Τρίπολης ευχαριστούν όλους τους αθλητές για την συμμετοχή τους, τους συγχαίρουν για την επιτυχία τους και τους εύχονται καλή αγωνιστική συνέχεια.

Στην κατηγορία των διπλών στα αγόρια την 1η θέση κατέλαβε η ομάδα των Κόλλια - Βάλαρη επικρατώντας της ομάδας των Κριεζίου - Σούλη με 2-1 σετ.

Την 3η θέση κατέλαβαν οι ομάδες των Σκαλτσογιάννη – Κατσιμίχα και των Σπυράκη – Χρυσοστομή.

Ο όμιλος τένις της ΑΕΚ Τρίπολης και η οργανωτική επιτροπή του 1ου Ε2 για τα ΑΚ12 θα ήθελαν δημόσια να ευχαριστήσουν το Νομικό Πρόσωπο του Δήμου Τρίπολης για την παραχώρηση των γηπέδων.

Επίσης, τον Δήμο Τρίπολης για την συνεισφορά του, με την αθλοθέτηση των επάθλων και με την προσφορά παραδοσιακών νηστίσιμων εδεσμάτων την ημέρα της Καθαρής Δευτέρας, σε όσους από αθλητές, συνοδούς και γονείς βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του ΔΑΚ Τρίπολης, γιορτάζοντας τα Κούλουμα.

Επόμενο αγωνιστικό ραντεβού στα γήπεδα του ομίλου μας, δίνεται στις 16-17 Απριλίου με το 2ο Ε3 για αγόρια και κορίτσια 12-16 ετών.

Πατήστε εδώ για να δείτε τα αποτελέσματα στην κατηγορία των αγοριών, των κοριτσιών και στα διπλά των αγοριών.